Michal Horáček – textař, básník, esejista, producent

 

Michal Horášek

Spisovatel, textař, básník a producent Michal Horáček svou profesní dráhu začal coby novinář.
Zájem o dostihové koně ho přivedl v polovině 70. let k psaní příspěvků do zahraničních dostihových časopisů. V roce 1982 získal novinářskou cenu a díky ní stipendium na World Press Institute v Minnesotě.

Od počátku 80. let se věnuje psaní textů k písním. Spolupracoval s P. Spáleným, M Tučným, H. Zagorovou, K. Gottem  a dalšími. Proslul spolupráci se skladatelem Petrem Hapkou , napsal přes 300 písňových textů.
Na počátku roku 1990 založil spolu se třemi kolegy akciovou společnost Fortuna.

Zdroj: Wikipedia, Česká televize, Financnici.cz 

 

Zajímavé články

 

Michal Horáček: Dnes všechno jde, ale na ničem nezáleží. To je daň za svobodu

Čtvrt století po sametové revoluci je řada lidí se současným stavem nespokojena. Důvodem jsou kauzy jako předražená Opencard a tunel Blanka či vliv „kmotrů“ na politiku a veřejné finance. „Jistěže mnoho stížností je legitimních. Ale nyní jsme na tom stále lépe nejen materiálně, ale také a hlavně duchovně,“ míní aktivní účastník tehdejších událostí a jeden z nejoceňovanějších textařů Michal Horáček.

čtěte dále >

Textař Michal Horáček se takto vyjadřuje k masakru v Paříži. A k Zemanovi

Textař, spisovatel a kulturní antropolog Michal Horáček se na Facebooku vymezil proti pojmu „genetická závislost“, který v souvislosti s radikálním islamismem a krveprolití ve Francii před několika dny v rozhovoru pro Deník použil prezident Miloš Zeman. Podle Horáčka se s radikálním islamismem musejí vypořádat sami muslimové. Tak jako muslimský starosta Rotterdamu Ahmed Aboutaleb.

čtěte dále>

 

Citáty Michala Horáčka

„Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč“

„Jsou věci okamžité a jsou také věci věčné. A k těm věčným patří i jedno z nejtěžších a nejkrásnějších umění… odpouštět…“

Štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš.

Sdílejte s přáteli