Eduard Kučera- český podnikatel, spoluzakladatel AVAST software

Eduard Kučera

V roce 1991 spoluzaložil společnost ALWIL Software, mezi jejíž nejznámější produkt patří anti-malware řešení avast!. V roce 2002 uvedl na trh volně šiřitelnou verzi programu avast!, který na začátku roku 2014 aktivně využívalo přes 200 milionů lidí na celém světě. Firma ALWIL Software se v červnu 2010 přejmenovala na AVAST Software.

Eduard Kučera obdržel cenu Podnikatel roku 2009. V roce 2013 obdržel Kučera ocenění Odpovědný leader 2013, a to za založení Nadačního fondu AVAST, do kterého firma přispívá 2,5 procenty hrubého zisku.

zdroj:

 

Zajímavé články

Můžete dělat chyby, ale nesmíte je opakovat

Být největší na světě, to se podaří jen málokteré tuzemské firmě. Pro českého výrobce antivirového softwaru Avast! je to už několik posledních let každodenní realita. Jeho produkt je se sto osmdesáti miliony uživateli nejrozšířenějším antivirovým programem na planetě….

čtěte dále>

Eduard Kučera – Cesty k úspěchu 

Na začátku bylo vše v pohodě, ale okola roku 2003 nechybělo mnoho, abychom skončili. Naštěstí nás napadlo software rozdávat zadarmo – druhé „štěstí“ – bez tohoto rozhodnutí bychom se plácali furt na místě a možná bychom skončili o pár let později.

čtěte dále>

Eduard Kučera dáva software zadarmo, přesto vydělává miliony

Firma Alwil Software mnoha lidem možná nic neříká. Při vyslovení názvu jejího produktu – antivirového programu Avast! – ale zbystří velká část počítačových uživatelů. Software totiž patří mezi nejznámější světové antivirové programy: Používá jej přes 100 milionů lidí ve více než třiceti jazykových verzích. Zhruba 98 procent příjmů pochází právě ze zahraničí.

čtěte dále>

Sdílejte s přáteli na sociálních sítích