Stanislav Bernard – Český podnikatel v oblasti pivovarnictví a médií

ber-web-ii

Stanislav Bernard (*14. října 1955, Opava, Československo) je český podnikatel v oblasti pivovarnictví a médií. Je spoluzakladatelem Nadačního fondu proti korupci. V roce 1991 vydražil společně s Josefem Vávrou a Rudolfem Šmejkalem v Humpolci soukromý Rodinný pivovar Bernard. Dnes je s Josefem Vávrou jeho spolumajitelem a generálním ředitelem. V roce 1993 založil Český svaz malých nezávislých pivovarů a do roku 1999 působil jako jeho prezident. Ve stejné době (tedy mezi lety 1993 až 1999) byl spolumajitelem soukromého rádia Vysočina 94,3 FM v Jihlavě, na jehož založení se v roce 1993 podílel.

Zdroj: Wikipedia, Fotografie: Zdeněk Mikulášek

Zajímavá videa

Zajímavé články

Stanislav Bernard: Důsledkem minulé doby je obrovská korupce

Rozhovor s majitelem pivovaru Bernard o tom, jaký je šéf, co ho štve na společnosti, vlivu minulého režimu na současnou českou povahu a jeho nové knize.

čtěte dále >

Zaměstnanci jsou klíčem k úspěchu i neúspěchu

Kolem třiceti ocenění ročně jak z České republiky, tak i ze světa sbírá Rodinný pivovar Bernard z Humpolce. Přitom před třiadvaceti lety stála na jeho místě pivovarnická ruina a humpolecké pivo bylo nazýváno několika nelichotivými výrazy. Jak říká sám Stanislav Bernard, jen magor by tehdy koupil něco v takovém stavu za 45 milionů korun. A navíc společně s většinou nepoužitelnými zásobami za 7,5 milionů korun. Novým majitelům se ale podařilo to, co se možná na začátku zdálo nemožné – humpolecký pivovar postavili zpět „na nohy“.

čtěte dále >

Stanislav Bernard: Dělejte, co vás baví

U některých značek ani netušíme, kdo za tím kterým výrobkem vlastně stojí. Často je zřejmě úroveň natolik diskutabilní, že se majitel značky z celkem pochopitelných důvodů před zákazníky snaží raději skrýt. To se vám u vlastníka a hlavní tváře pivovaru Bernard opravdu stát nemůže. Jeho obličej se na vás dívá z regálů a billboardů pravidelně. A i kdybyste se nechtěli zajímat o pěnivý mok značky Bernard, ani o osobnost jeho patrona, jednu věc z etiket a reklam poznáte jistě. Stanislav Bernard má smysl pro humor a nebojí se jít s kůží na trh.

čtěte dále >

Sdílejte s přáteli na sociálních sítích