Petr Novotný – český podnikatel ve sklářství

novotny

je český podnikatel v oblasti sklářství, zakladatel a spolumajitel severočeských skláren Ajeto. Společnosti založil spolu s  Liborem Fafalou, se kterým studoval na stejných sklářských institutech a poté pracoval na huti Hantych v Novém Boru. Petr Novotný se pravidelně zúčastňuje světových sklářských konferencí a aktivně spolupracuje s celou řadou mezinárodních sklářských škol, kde externě vede kursy uměleckého hutního zpracování skla. V roce 2003 se navíc Petr Novotný rozhodl založit vlastní uměleckou sklářskou školu, jejíž sídlo je v Novém Boru.

 Zajímavé články

 

Když chcete uspět, snažte se víc než ostatní, říká sklář z AJETO

Pokud chcete uspět, musíte se snažit víc než ostatní, vtlouká do hlavy svým žákům Petr Novotný, spolumajitel sklárny AJETO v severočeské Lindavě. Stejným heslem se sám řídil, když ještě jako učeň za totality potají tavil sklo ve své domácí pícce. Teď je z něj úspěšný podnikatel.

čtěte dále>

Ajeto slaví 20 let. „Původně jsme chtěli stavět sklárnu vedle Crystalexu“

„Paradoxně už v dubnu 1989, ještě před převratem, vlála na veletrhu v Miláně vlajka s nápisem Ajeto,“ vzpomíná jeden ze spoluzakladatelů sklárny a jedna z nejvýznamnějších osobností sklářství na Novoborsku Petr Novotný. Více o začátcích Ajeta v následujícím rozhovoru.

čtěte dále>

 

 

Sdílejte s přáteli na sociálních sítích