Jan Hnízdil – český celostní a rehabilitační lékař

 

Jan Hnízdil

Jan Hnízdil je internista a rehabilitační lékař (*1958), autor či spoluautor publikací „Bolesti zad, mýty a realita“, „Jak vyrobit pacienta“, „Artróza v komplexním přístupu“, „Jak léčit nemoc šílené medicíny“, „Doping aneb zákulisí vrcholového sportu“, „Mým marodům“ a dalších.
Věnuje se komplexní, psychosomatické medicíně. Je členem akreditační komise Ministerstva zdravotnictví ČR pro psychosomatiku. 

Zajímavé články

 

Jak rodiče zvonili klíči až svrhli špatného hospodáře.

O sedmnáctém listopadu se dozvídám z vyprávění rodičů nebo prarodičů. Naši se tehdy seznámili na barikádách. Máma byla studentka vysoké školy, kde táta učil. Obdivuhodná je pro mě komunikace mezi účastníky demonstrací, bez sociálních sítí a mobilů. Dnes by se vytvořila facebooková událost, o protestech by hned věděla celá republika. To jen dokazuje velkou nespokojenost lidí, kteří se tenkrát sešli na Národní třídě.

čtěte dále>

 

Budoucnosti není, co bývala. Připravme se na černé labutě

Nejvíc bychom měli přemýšlet o událostech, které považujeme za nejméně pravděpodobné, které vytěsňujeme.

Všichni cítíme, že se něco musí stát. Jen netušíme, jak bude změna vypadat a kdy k ní dojde. Od společenských autorit chceme slyšet, co nás čeká.

čtěte dále>

 

Nemoc je informace a politický systém je nereformovatelný

Nemoc je informace o tom, jaký člověk je, jakým způsobem a v jakých podmínkách žije. Aby se uzdravil, musí informaci správně pochopit a svoje chování změnit, říká v rozhovoru pro Reflex MUDr. Jan Hnízdil. „Někteří moji pacienti jsou proto vděční i za to, že dostali rakovinu,“ tvrdí jeden z
nejžádanějších českých lékařů současnosti.

čtěte dále>

MUDr. Jan Hnízdil: Titanic se potápí

Vlastnictví je jednou z nejdůležitějších kategorií v hospodářském i společenském životě národků. Již v bibli čteme, že nádeník, jemuž ovce nepatří, když vidí přicházet vlka, opouští ovce a utíká… protože je nádeník a nezáleží mu na ovcích

čtěte dále>

Zajímavá videa

 

 

Citát Jana Hnízdila

 

Imunita znamená dobrá nálada

Sdílejte s přáteli na sociálních sítích