Ivan Hoffman – písničkář, novinář, fotograf, moderátor a rozhlasový komentátor

 

Ivan Hoffman

Ivan Hoffman, bývalý slovenský písničkář, v 80. letech 20. století pracoval také jako fotograf a publicista. V samizdatu vydával časopis Fragment-K.  Do nedávné doby působil jako externí spolupracovník ČRo1 Radiožurnálu. Za svou novinářskou činnost obdržel v roce 1996 prestižní  Cenu Ferdinanda Peroutky.  Příležitostně publikuje v Lidových novinách a v deníku Metro.

Od května 2002 členem správní rady Nadace Michaela Kocába.

 

Zajímavé články

Ivan Hoffman: Muslimská hrozba

Vražda francouzských novinářů radikálními francouzskými islamisty je událost, která překračuje hranice Francie a vyvolává otázky, na které si musíme odpovědět i my. Jsou muslimové pro jinak věřící či nevěřící hrozbou? A pokud ano, co s tím chceme udělat?

čtěte dále>

 

Prezident Havel

V pondělí 29. prosince tomu bude 25 let, co byl Václav Havel zvolen Československým prezidentem. Jeho kandidaturu oznámilo Občanské fórum 10. prosince na den lidských práv.

čtěte dále>

 

Umět odejít

Z exponované funkce na Nejvyšším soudu přímo do důchodového odpočinku odchází z vlastní vůle a v pečlivě zvolené chvíli Iva Brožová, kterou se během jejího třináctiletého předsednictví marně pokoušeli odvolat ministři a prezidenti

čtěte dále>

Krok do neznáma

Vstup do tohoto roku je krokem do neznáma. Možná se ještě podaří odvrátit nejhorší, ale mnohé nasvědčuje tomu, že svět a my s ním bude zavlečen do velké války. Nejsme na ni připraveni a nevíme, co si pod válkou máme představit.

čtěte dále>

Nejdůležitější zákon roku? Většina lidí má pocit, že se jich státní rozpočet vůbec nedotkne

„Kdybychom se na státní rozpočet podívali logikou rodinného rozpočtu, musely bychom jeho tvůrce žalovat za kreativní účetnictví, za znehodnocování měny a za zpronevěru obrovského rozsahu,“ soudí Ivan Hoffman.

čtěte dále >

 

 

Citáty Ivana Hoffmana

 

Učím sa mať rád

Slušný občan v noci spí, aby mohl ráno do práce. Po návratu se slzami v očích počítá škody, které v noci utrpěl.

 

 

Sdílejte s přáteli na sociálních sítích