Jiří Hlavatý – český podnikatel, majitel společnosti Juta

Jiří Hlavatý

Ing. Jiří Hlavatý (* 29. července 1948) je český podnikatel, generální ředitel a majitel textilní společnosti Juta ze Dvora Králové nad Labem, od října 2014 senátor za obvod č. 39 – Trutnov (nestraník za ANO 2011). Absolvent Vysoké školy strojní a textilní v Liberci.

Videa

Zajímavé články

Češi potřebují nové vzory. A to jsme my, podnikatelé

Královédvorský rodák, patriot a především úspěšný podnikatel. To je Jiří Hlavatý. Muž, o kterém se nejen v jeho firmě, ale i po Dvoře Králové nad Labem a jeho nejbližším okolí mluví jako o přísném pedantovi, který nikomu nic neodpustí. Dokonce ani sobě ne. Z bývalého státního podniku vybudoval své vlastní malé impérium a ačkoli říká, že jeho život hodně ovlivnily náhody, má vše promyšlené do detailu.

čtěte dále >

Lidem se musí za práci dobře zaplatit

Jiří Hlavatý je velký patriot Dvora Králové i celého regionu. Aktivně sportuje a podle jeho slov sportovce i rád zaměstnává, protože mají pevnou vůli a chuť vyhrávat. „Ocenění patří všem mým zaměstnancům. Jsou to oni, kteří ze mě udělali nejlepšího podnikatele,“ myslí si Jiří Hlavatý.

čtěte dále >

 

Někdo chodí do lesa, já chodím do fabriky

V salonku hotelu Hilton v Praze bylo plno. Řešilo se to, co zaměstnává spoustu podnikatelů, kteří začali podnikat hned po roce 1989. Byl tady zá- stupce klanu Břízů z Koh-i-Nooru. Byli tady mladí Piškaninové. Byl tu pan Emco – Jahoda – i s dcerou. Řešilo se nástupnictví. Jak předat úspěšnou firmu. A byl tu i muž, který v diskusi vystoupil, jemně řečeno, dost mimo téma. Zničehonic začal mluvit o tom, jakou má odpovědnost za svých dva tisíce zaměstnanců. Nezdálo se, že by ho všichni znali. Ale rozhodně ho všichni poslouchali. Zejména když mluvil o tom, jak svým zaměstnancům kreslí plánky supermarketů s varováním, kterým místům se v obchodě vyhnout. Anebo o tom, že jim dává o polední pauze přednášku, jak zbytečně neutrácet. Koukali na to všichni. Kroutili hlavami a říkali si, co je to sakra za chlapa? Tak jsem poznal Jiřího Hlavatého.

sledujte >

Jmenuji se Jiří Hlavatý, jsem úspěšný a nekradu

Na jaře vyhrál Jiří Hlavatý anketu Podnikatel roku, o půl roku později ho lidé na Trutnovsku zvolili senátorem. Majitel úspěšné textilky Juta tvrdí, že mu volby v dresu Babišova ANO vyhrála pověst slušného podnikatele, který platí daně, neokrádá lidi a hradí faktury včas.

čtěte více>

 

Pravomoc chce každý, s odpovědností je to horší

 Jiří Hlavatý se necítí být podnikatelem. A přece se stal podnikatelem roku. Sám sebe vidí jako šéfa – asi není náhoda, že témuž slovu dával kdysi dávno přednost před všemi ostatními Tomáš Baťa. Jaký je příběh člověka, který dokázal postavit na nohy firmu na pokraji zhroucení a vybudovat z ní prosperující podnik?

Citáty Jiřího Hlavatého

Lidský přístup člověk prostě má, nebo nemá – to se naučit nedá.

Kdo podniká pro peníze, nemá šanci uspět. Svou firmu a lidi, kterým dáváte práci, musíte milovat, vážit si jich, pracovat s nimi a respektovat jejich potřeby.

Sdílejte s přáteli na sociálních sítích