Martin Hausenblas – podnikatel a filantrop

Martin Hausenblas

Martin Hausenblas –  je český podnikatel a filantrop. Žije v Ústí nad Labem a je jednatelem firmy Adler Czech. Přímo inicioval nebo se zapojil do aktivit I Love Ústí, Stipendijní fond Renesance určený na podporu studentů nebo absolventů vysokých škol v Ústeckém kraji se zájmem o studium v zahraničí a je předsedou sdružení podnikatelů Podnikáme bez korupce. Jeho největším tématem je autonomní mobilita

Zajímavé články

Lidé díky nám ztratí potřebu vlastnit auta

Martin Hausenblas v roce 2000 založil spolu s Pavlem Neumannem firmu ADLER Czech, která se zaměřuje na výrobu oblečení z ekologické bavlny. Podnikání ve shodě s udržitelným rozvojem bere jako poslání. Jeho nejnovějším projektem je Liftago Taxi. Tento projekt sdružuje vozy taxislužeb s cílem zefektivnit přepravu. Ale nejen to, podle Hausenblase jde o budoucnost dopravy. Služby jako ta jeho sníží počet aut, která jezdí ve městech, na pouhou osminu.

čtěte dále >

100 PROBLÉMŮ 100 PŘÍLEŽITOSTÍ

V Ústí se nedobře žije, lidé se tu neusidlují, spíše odcházejí. Město neprosperuje, je bez energie, nedaří se tady podnikání. Příčinu vidím v chybějícím pocitu identity s místem.
Lidé nepovažují místo za své. Přirovnal bych to rozdílu mezi životem ve vlastním oproti životu v pronajatém bytě. V pronajatém bytě se část lidí chová tak, že ho opotřebuje, část lidí si stěžuje na to, co nefunguje, část pak čeká, až někdo něco opraví. Oproti tomu do vlastního bytu investujete, zvelebujete ho, ostatně to děláteprovaše děti, které jej jednou zdědí.

čtěte dále >

Citáty Martina Hausenblase

„Nestačí jen tiše nekrást, musíte nahlas nekrást“

„Bez korupce bychom mohli být ve Švýcarsku“

Sdílejte s přáteli na sociálních sítích