Mojmír Čapka – český podnikat, majitel společnosti Brisk

Mojmír Čapka

Mojmír Čapka se narodil 22. května 1946. Absolvoval Fakultu výrobně ekonomickou VŠE v Praze, byl generálním ředitelem Prago-Union Praha. Po listopadu 1989 byl náměstkem pro ekonomiku na ministerstvu průmyslu a obchodu.  V 90. letech pracoval v manažerských pozicích ve Stavostroji 
a Přerovských strojírnách, soukromě podnikal.  Od roku 1995 je předsedou představenstva a generálním ředitelem BRISK Tábor a.s. a od roku 2006 jeho majitelem. Firma se zabývá především výrobou zapalovacích a žhavicích svíček pro spalovací motory.  Pod Čapkovým vedením získal Brisk řadu ocenění, například Leading Edge – nejlepší dodavatel koncernu Volkswagen, Rodinné stříbro, Exportér roku, Firma roku, řadu let si udržuje místo 
v žebříčku 100 nejlepších nebo nejobdivovanějších firem v ČR.

Videa

Zajímavé články

Nejlepším kritériem je dvacetiletá historie

Vyjmenovat, v čem všem se Brisk chová odpovědně, není podle jeho jediného vlastníka Mojmíra Čapky jednoduché. Byl by to sloupec bodů, protože společnost se snaží chovat odpovědně jak ke svým pracovníkům a partnerům, tak k životnímu prostředí a místu svého sídla.

čtěte dále>

Klíč k úspěchu? Vlastní vývoj a směr na Rusko

Firma Brisk Tábor je ekvivalentem zapalovacích svíček. Právě tento výrobek si vybaví téměř každý řidič v Česku, v Rusku a na Ukrajině, ale také mnozí v USA či Jižní Americe. Její majitel, Mojmír Čapka, se může pyšnit přehršlí superlativů, na bilanční konferenci úspěchů a nezdarů české ekonomiky za posledních 25 let přidal další, když převzal titul Gentlemanská firma roku 2013. Jeho názorům na politické klima ve společnosti či aktuální dění na Ukrajině je proto rozumné naslouchat.

čtěte dále >

Odejít z Ruska by byla chyba

Vstup do Ruska umožnil společnosti Brisk v 90. letech přežít. Na ruský trh tehdy šlo až 70 procent automobilových svíček, které se v Táboře vyráběly. Dnes tento podíl klesl na 30 procent, protože firma se následně prosadila po celém světě, zvláště v Německu, USA a v Africe. Nicméně generální ředitel Mojmír Čapka předpokládá, že potenciál ruského trhu je vzdor současným politickým problémům obrovský.

čtěte dále >

Šetřicí svíčka do auta má premiéru v Moskvě

Světovou premiéru má dnes na autosalonu v Moskvě nový typ zapalovací svíčky od společnosti Brisk z českého Tábora. Ruská metropole byla zvolena záměrně – zapalovací svíčky s logem Brisku se totiž montují do více než poloviny všech nových vozů vznikajících na území Ruské federace.

čtěte  dále>

Víc spolumajitelů brzdí rozvoj firmy

Vlastník společnosti Brisk Mojmír Čapka Táborský Brisk, vyvážející zapalovací a žhavicí svíčky do téměř šedesáti zemí světa, získal další exkluzivní kontrakt. Majitel firmy Mojmír Čapka si ke značkám, s nimiž spolupracuje, jako například Volkswagen, Volvo, Renault, Seat či Lamborghini, připsal i Audi.

čtěte dále>

Citáty Mojmíra Čapky

Když je úspěch, tak ho odneseme všichni. Musím se s nimi rozdělit. Ovšem když je průšvih, tak to odnese majitel

Nadšení nesmí přepálit ekonomiku!

Sdílejte s přáteli na sociálních sítích