Václav Klement – český knihkupec, podnikatel a zakladatel automobilky Laurint a Klement

Václav Klement

Václav Klement se narodil 16. října 1868 ve Velvarech. Do Mladé Boleslavi přišel přes Slaný a Prahu někdy v roce 1886. Kdysi učedník, pak knihkupec, továrník, generální ředitel a nakonec generální rada – jeho postavení věrně charakterizuje i vývoj automobilky. Klement byl osobností s výjimečným rozhledem a jasnozřivostí. Ve svém profesním životě stál čtyřikrát před zásadním rozhodnutím a vždy udělal správný krok. Poprvé při založení společné firmy (1895) s Laurinem.

 

Zajímavé články

JEDEN Z NEJÚSPĚŠNĚJŠÍCH ČESKÝCH PODNIKATELŮ HISTORIE – VÁCLAV KLEMENT

Před 75 lety zemřel jeden z nejúspěšnějších českých podnikatelů, který se zapsal do historie výrobou jízdních kol, motocyklů a automobilů. Jak se ke svému podnikání dostal a proč začal vyrábět zrovna kola? Průběh jeho zajímavého života Vám nyní přinášíme.

čtěte dále >

Před 70 lety zemřel zakladatel automobilky L&K Václav Klement

Konec 19. století byl zlatou érou rozvoje průmyslu, v té době byly položeny základy řady dodnes prosperujících podniků. Jedním z nich je i společnost Škoda Auto, jejíž předchůdce firma Laurin & Klement byla založena v roce 1895. Ve středu 13. srpna uplyne 70 let od úmrtí jejího spoluzakladatele Václava Klementa.

čtěte dále >

Sdílejte s přáteli na sociálních sítích