Zuzana Ceralová Petrofová – česká podnikatelka, prezidentka společnosti Petrof

 

Zuzana Ceralová Petrofová

Zuzana Ceralová Petrofová (45) se narodila v Hradci Králové. Vystudovala farmacii. Pracovala jako zástupkyně, později manažerka německé farmaceutické firmy. V roce 2000 nastoupila do Petrofu, který po roce 1989 privatizoval spolu s dalšími členy rodiny její otec Jan Petrof. Většinu majetku musela rodina od státu odkoupit, čímž se obrovsky zadlužila. Klavíry a piana vyváží Petrof do celého světa.

Videa

Zajímavé články

Investice do hudby se vyplatila – klavíry Petrof hrají po celém světě

Klavíry firmy PETROF, největšího výrobce pian v Evropě, mohou milovníci hudby poslouchat bezmála 150 let. Zuzana Ceralová Petrofová, která je zástupkyní již páté generace Petrofů, dokázala firmu opět postavit na nohy a přivézt ji na zahraniční trhy. V současné době vyrábí hradecká firma jedny z nejlepších klavírů a pianin, luxusní nábytek a reprosoustavy.

čtěte dále>

Jméno Petrof se mi podařilo obhájit, říká dědička výrobce klavírů

Je to úspěšná žena, český magazín Forbes ji loni zařadil mezi pět desítek nejvlivnějších Češek. Vystudovala farmacii a jednou chtěla mít vlastní lékárnu. Ze snu už dávno sešlo. „Mít lékárnu a Petrof by nešlo dohromady,“ přiznává Zuzana Ceralová Petrofová v pondělním magazínu Ona Dnes.

Obraz jejího prapradědečka Antonína Petrofa, zakladatele fabriky, visí v její pracovně. Co by říkal na její práci, si netroufá odhadovat, ale věří, že by byl rád, že rodinná firma přežila všechny krize.

čtěte dále >

Přišla, aby zachránila rodový poklad. Petrof se díky ní dere na špičku

Zuzana Ceralová Petrofová vystudovala farmacii a jako potomek páté generace Petrofů nastoupila před třinácti lety do rodinného podniku . Od roku 2004 je první ženou ve vedení světoznámé továrny na výrobu klavírů a pianin, kterou zachránila od pádu.

čtěte dále >

Kde je hrdost, když školy preferují cizí nástroje?

Firmu v roce 1864 založil Antonín Petrof a s pomocí rodiny se mu z ní podařilo vytvořit továrnu vyvážející nástroje do celého světa. Za tu doby přišly i krize. Ta nejhorší v roce 1948, kdy byla firma znárodněna a Petrofovi byli zbaveni majetku i práv. Po roce 1989 se rodina dohodla na privatizaci podniku, podařilo se jí oprášit dřívější slávu firmy, která nyní exportuje nástroje do více než šedesáti zemí světa. V čele společnosti stojí už desátým rokem Zuzana Ceralová Petrofová, představitelka páté generace rodiny Petrof.

čtěte  dále>

Citáty Zuzany Ceralové Petrofové

Muzikanti, kteří chtějí hrát na kvalitní nástroje, žijí na východě

Dneska je Amerika ohromně zadlužená země a její občané jsou zvyklí žít na dluh. My jsme si řekli, že tuto strategii amerických občanů sdílet nebudeme. Zaměřili jsme se na pianisty a konečné zákazníky, kteří chtějí hrát na naše nástroje a jsou ochotni za ně zaplatit. To jsou zákazníci směrem na východ.

 

 

Sdílejte s přáteli na sociálních sítích