Libor Malý – podnikatel, budhista, vizionář a filantrop

Libor Malý

Libor Malý – buddhista, který si před 15ti lety stvořil svůj trh a změnil způsob, jak se v ČR hledá práce, zakladatel a bývalý majitel společnosti LMC, která provozuje pracovní portály jobs.cz a prace.cz.

 

Zajímavé články

Libor Malý o krizi kapitalismu a cestě ke štěstí

Socialismus se neujal, protože skončil na kolektivní nezodpovědnosti lidí. A tak se hledá nové řešení. Jedno z nich nabízí i úspěšný podnikatel a buddhista Libor Malý. Spočívá v myšlence na ekonomiku daru a v podstatě věrně kopíruje tržní systém s jediným rozdílem – nelze na něm nijak vydělat. „Musíte hledat jiné motivy, proč v něm fungovat. Tím hlavním motivem je vyčistit si svědomí a pomaličku dojít takového toho obyčejného životního štěstí.

čtěte dále >

 „K čemu peníze?“, říká Libor Malý

„Nikdy v historii nebyl svět tak malý a propojený jako dneska, lidé jsou spolu, ačkoli jsou fyzicky od sebe. Technologie nás spojují, navzájem si všechno předáváme a využíváme a v tom vidím pro naši vizi šanci.“ 

čtěte dále >

Libor Malý: Skrz CSR lze nalézt ztracený smysl práce 

„Když se ředitelé firem honí za výnosy pět, šest let, začnou se ptát sami sebe, k čemu je to vlastně dobré. Vlastní hodnoty ztrácí smysl, práce je netěší. Skrze společenskou zodpovědnost či přemýšlení o udržitelnosti naleznou smysl, který v práci ztratili,“ řekl v rozhovoru pro EurActiv předseda občanského sdružení Adato Paradigma a někdejší zakladatel společnosti LMC, Libor Malý.

čtěte dále >

Interview: Libor Malý – Život bez peněz

Vítejte v ekonomice budoucnosti. Nebudete v ní muset chodit do práce, která vás nebaví. A vydělávat peníze, které stejně rozházíte za hlouposti. Ta budoucnost se jmenuje BAR. A vymýšlí ji praktikující buddhista a čerstvý miliardář Libor Malý.

čtěte dále >

 

 

 

Citáty Libora Malého

„Základem buddhismu je nelpění, neboť celý vesmír je jen jako sen, iluze. Nemáte lpět na ničem, tedy ani na svém podniku.“

„Podle mě je vždycky pro majitele firmy nejdůležitější uvědomit si: Já jsem ta žába na prameni. Já jsem ta hlavní brzda podniku. Když si přiznáte, že jste narazili na svůj osobní strop, můžete v něm začít hledat poklop a povylézt zase o patro výš,“

Sdílejte s přáteli na sociálních sítích