Milada Horáková – česká politička

 

Milada Horáková

JUDr. Milada Horáková (25. prosince 1901 Královské Vinohrady – 27. června 1950 Praha ) byla česká politička, oběť justiční vraždy během komunistických politických procesů v 50. letech minulého století za vykonstruované spiknutí a velezradu. Byla jedinou ženou popravenou v rámci těchto soudních řízení. Díky své neústupnosti během svého soudu se stala symbolem odporu proti totalitě vládnoucí komunistické strany.

Zdroj textu a obrázku: Wikipedia

Proces s Miladou Horákovou

Proces se skupinou Milady Horákové, zvaný též proces s vedením záškodnického spiknutí proti republice se skupinou Dr. Milady Horákové či proces s Miladou Horákovou a spol., byl největší a nejvýznamnější vykonstruovanýpolitický monstrproces v komunistickém Československu. Byl to jediný ze stovek politických procesů z doby po únoru 1948, ve kterém byla k smrti odsouzena a následně opravdu popravena žena.

Proces je označován jako největší, protože na hlavní skupinu byly navázány desítky dalších následných procesů po celé republice a počet obžalovaných dosáhl čísla 639. Všechny tyto procesy tvořily dohromady jeden celek

Zdroj textu a obrázku: Wikipedia

Citáty Milady Horákové

„Ženy nás inspirují k velkým činům, a pak nám brání v jejich uskutečnění.“

„Čtyřicet roků je stáří mladosti. Padesátka je zase mladost stáří..“

„Jdu s hlavou vztyčenou, musí se umět i prohrát

Sdílejte s přáteli na sociálních sítích