Pavel Kohout – český ekonom a publicista

 

Pavel Kohout

Pavel Kohout (* 25. března 1967) je český ekonom a ekonomický publicista, spolumajitel finanční skupiny Partners Financial Services. Studoval techniku v Plzni a obor Informační a znalostní inženýrství na VŠE v Praze. Původně se začal zabývat vývojem počítačových her.

Jde také o aktivního blogera a člena správní rady české pobočky neziskové organizace Transparency International.

Zdroj: Wikipedia

Pokud přijmeme euro, budeme navždy levnou montovnou, varuje expert Realistů

Články Pavla Kohouta

 

Machiavelli, Lisabon a ..

„Národ, který delší dobu žije v monarchii a náhle se mu dostane svobody, se chová jako zvíře puštěné z klece. Stane se kořistí prvního lovce a znovu upadne do zajetí, protože neví, kde hledat potravu a jak ji vybojovat, nezná úkryty ani obranné manévry.“

čtěte dále>

Když dojde palivo

Západ ani Čína už nemají další prostor pro zadlužování

Zná to asi každý ekonom: otázky typu „kdy už to konečně praskne“, případně méně radikální „kdy bude další krize“. Kladou je tety z Kašperských Hor i novináři z Prahy. A každý rozumný ekonom by ěl vědět, že existuje jen jedna poctivá odpověď: nevím. Nelze to vědět z podstaty věci. Světové hospodářství je natolik složitý a vrtkavý mechanismus, že snese srovnání s dubnovým počasím ve střední Evropě.

čtěte dále >

 

 

Napočítal jsem na Ukrajině dvanáct mafiánských klanů, v Rusku jen jeden. Naše národní banka věří praštěné věci

Také kořenům války na Ukrajině a místní hospodářské situaci se věnoval na besedě ve Zlíně známý ekonom Pavel Kohout. „Udělat z Ukrajiny dojnou krávu jde dost těžko, spíš černou díru na trhu,“ uvedl mimo jiné. Nešetřil kritikou za deflační fobii na adresu guvernéra České národní banky a dalších čelných mainstreamových ekonomů: „Když si přečtu, že bude levnější voda, bude to znamenat, že odložím splachování na WC? Nebude,“ ujistil Kohout.

čtěte dále>

 

 

 

Sdílejte s přáteli na sociálních sítích